fbpx

UWAGA – Miejsca na konferencję już się wyczerpały. Zapisy zostały zamknięte.

Konferencja Ewangelicznej Polski to czas budowania relacji, rozwoju, inspiracji i zachęty dla liderów ze wszystkich polskich denominacji ewangelicznych. To wyjątkowa okazja do spotkania czołowych liderów naszego środowiska w jednym miejscu!

Data: 25-26 września 2021
Miejsce: Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne, ul. Szczytnowska 35/39, 04-812 Warszawa
W programie konferencji:
 • 6 ścieżek tematycznych z warsztatami i wykładami prowadzonymi przez liderów praktyków (4 różne sesje na każdej ścieżce):
  1. Ewangelizacja
  2. Uczniostwo
  3. Przywództwo
  4. Działania Społeczne
  5. Służby Młodzieżowe
  6. Media w lokalnej wspólnocie
 • 10 innych inspirujących wykładów do wyboru
 • Inauguracja II edycji Akademii Mentoringu
 • Poranne i wieczorne sesje plenarne
Mówcy:

UWAGA: W ramach kilku sesji nastąpiła zmiana mówców. Sprawdź aktualną listę poniżej.

Ewangelizacja

Opis sesji: Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przygotować siebie, swoją wspólnotę do pracy poewangelizacyjnej to zapraszam. Dowiesz się, co jest celem takiej pracy, co powinno ją charakteryzować i jakie podejście jest najskuteczniejsze.

Roman Baranowski: Od kilku lat jest zaangażowany w misję zagraniczną w Rosji (głownie na Syberii), byłych republikach radzieckich i innych krajach świata. Pomaga wspólnotom z tych krajów wcielić w życie skuteczną strategię ewangelizacyjną, której bardzo ważnym elementem jest praca z ludźmi, którzy nawrócą się podczas ewangelizacji. Roman przygotowuje ludzi wierzących, aby zaopiekowali się swoimi przyjaciółmi, którzy nawrócą się.

Opis sesji: Ewangelizacja to coś więcej niż tylko przekazanie informacji o Jezusie, który umarł i zmartwychwstał. To stworzenie specyficznych warunków, w których twój rozmówca nie MUSI, ale CHCE słuchać, a to, co słyszy, jest mądrze szyte na jego miarę. Po co? Aby nie tylko był skonfrontowany, ale przede wszystkim pociągnięty do rozpoczęcia ścieżki uczniostwa. Poprzez wiele prawdziwych przykładów będziemy uczyć się umiejętności, co zrobić, aby ludzie chcieli cię słuchać, a jeśli już wysłuchali, co zrobić, żeby ich znowu nie zgubić. To rewolucja!

Adam Małkiewicz: Człowiek z doświadczeniem i zaraźliwą pasją. Ta największa to ewangelizacja indywidualna, uczniostwo i wyposażanie chrześcijan w praktyczne umiejętności. Od dwudziestu lat, w ramach Ligi Biblijnej, zaangażowany jako szkoleniowiec ewangelizacji indywidualnej oraz nauczyciel w programie zakładania nowych zborów. Z wielkim sercem dla młodych i chęcią oglądania ich życiowych sukcesów. Często powtarza: „To, co robisz rób dobrze!”

Opis sesji: Bariery w głoszeniu Ewangelii w naszym życiu, często działają jak taśma policyjna na miejscu zbrodni lub taśma, którą ogrodzone jest miejsce budowy. Jednak w rzeczywistości taką barierę można bardzo łatwo pokonać. Jak taśmę, którą wystarczy unieść i po prostu pod nią przejść. Naucz się pokonywać cztery bariery, które często cię powstrzymują. Przekraczaj bariery relacji, rozmowy na duchowe tematy, głoszenia Ewangelii i stawiania wyzwań. Nie wahaj się, ponieważ miłość Jezusa uzdalnia i upoważnia cię właśnie do tego.

Dawid Werner: Prywatnie od czterech lat szczęśliwy mąż Aleksandry, a od dwóch lat szczęśliwy tatq, córeczki Noemi. Zawodowo, od 8 lat, jest misjonarzem w Stowarzyszeniu Fala, gdzie wykorzystuje prawie 20-sto letnie doświadczenie ze służby młodzieżowej. Jego zadaniem ale przede wszystkim powołaniem w Stowarzyszeniu jest wspierać rozwój liderów młodzieżowych oraz ich służb. Do niedawna starał się to robić poprzez służbę English Camp, którą prowadził prawie 6 lat. Dzisiaj stara się to osiągnąć poprzez służbę 1 na 1.

Opis sesji: Jeśli jesteś osobą, która ma pragnienie rozmawiania z ludźmi o Bogu czy ich podejściu do duchowości, ale boisz się tego lub nie wiesz jak to robić – ta sesja jest dla Ciebie. Poznaj kilka praktycznych sposobów nawiązywania duchowych rozmów i dzielenia się z ludźmi Ewangelią.

Marek Felskowski: Misjonarz w ramach Ruchu Chrześcijańskiego Mt28. Zajmuje się ewangelizacją i uczniostwem wśród warszawskich studentów. Uwielbia rozmawiać z ludźmi na duchowe tematy, bo są przecież najciekawsze.

Adam Löffler: Pracuje jako misjonarz w Stowarzyszeniu Fala, a jego pragnieniem jest, aby jak najwięcej młodych Polaków mogło doświadczyć niesamowitej miłości Boga i rozpocząć nowe życie z Jezusem na ścieżce uczniostwa. Ma ogromne serce dla młodego pokolenia. Jest aktywnym działaczem programu English Camp Polska, który wspiera liderów młodzieżowych na terenie kraju i wyposaża grupy młodzieżowe w narzędzia wzrostowo-ewangelizacyjne. Mąż Oli, tatuś Dawidka i Hani.

Uczniostwo

Opis pojawi się wkrótce.

Opis sesji: Jednym z podstawowych celów uczniostwa jest realna przemiana życia ucznia Chrystusa. Jezus powiedział, że jeżeli przyniesiemy obfity owoc to okażemy się Jego uczniami. Do tego rodzaju przemiany potrzebne jest głębokie inwestowanie w czyjeś życie. Nie wystarczy omówienie danego tematu, czy przekazanie wiedzy. Niezbędne są takie relacje, które pozwolą na intencjonalne „wkraczanie na poziom serca”. Pozostaje pytanie, jak wydobyć jakość w uczniostwie, aby budować rzeczywiście głęboko duchowo?

Darek Kowalewski: Misjonarz, mąż, ojciec, dziadek, osoba „nowo narodzona” od ponad 27 lat. Od 11 lat nabywa doświadczenia w intencjonalnym czynieniu innych uczniami Jezusa. Dzięki Bożej łasce mógł uczestniczyć w założeniu nowej wspólnoty w Środzie Wielkopolskiej, gdzie nie było żadnego ewangelicznego Kościoła. Od początku uczył się łączyć uczniostwo z zakładaniem społeczności, czego efektem było powstanie siedmiu grup w ciągu sześciu lat oraz uczniowie Jezusa, którzy przeszli intencjonalny proces uczniowski od przyjścia do wiary do dojrzałości.

Opis sesji: Pomnażanie uczniów to nowotestamentowa strategia realizacji powierzonego Kościołowi zadania wypełnienia Wielkiego Posłannictwa. Choć na przełomie wieków pojawiło się wiele różnych strategii rozwoju Kościoła to zgodnie z biblijnym przekazem czynienie uczniami powinno stanowić sedno misji i wpływu chrześcijańskiego na świat. Czy te biblijne argumenty nie zmuszają nas do zastanowienia się nad efektywnością współczesnej misji, w którą jesteśmy zaangażowani? Jaki jest biblijny model pomnożenia uczniów? Jak to robić we współczesnych czasach? Czynienie uczniami rozpoczyna się od zwiastowania, ale to dopiero początek procesu uczniowskiego, który nie jest skończony jeśli nie prowadzi do pomnożenia.

dr Wojciech Kowalewski: Założyciel i prezes zarządu Instytutu Rozwoju Złote Jabłko. Mówca motywacyjny, coach, mentor, doktor teologii praktycznej i pastor LiGHT Cafe – III Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów we Wrocławiu. Wykładowca i kierownik Instytutu Ewangelizacji i Uczniostwa (Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Warszawie) oraz Szkoły Biblijnego Uczniostwa, autor książki Pytania zmieniające życie. Jego pasją jest czynienie innych mocnymi.

Opis sesji: Uczniostwo jest przygodą życia – jednym z największych przywilejów, jakich możemy doświadczyć: widzieć nowe narodziny, wzrost w dojrzałości i kolejne pokolenia uczniów, które realizują Wielki Nakaz Misyjny bez konieczności naszego udziału :). Czynienie uczniami to też wyzwania, zmagania, pytania, na które trudno znaleźć odpowiedź a czasami porażki. W czasie sesji “Blaski i cienie uczniostwa” chciałbym abyśmy porozmawiali o największych radościach, ale też o zadrze w naszym sercu. O zmaganiach i wątpliwościach. Bez pudrowania rzeczywistości, ale z wielką nadzieją na przyszłość. Do zobaczenia!”

Bogdan Pszczoła: Od ponad dwudziestu lat wspólnie z żoną Johanką aktywnie zaangażowany w czynienie uczniami Jezusa i propagowanie uczniostwa. Pomysłodawca Akademii Uczniostwa, autor szkoleń i programów uczniowskich. Szkolił w temacie uczniostwa w różnych krajach i kontekstach kulturowych. Ojciec dwójki dorosłych dzieci. Wykładowca, nauczyciel Słowa Bożego i felietonista. Zawodowo dyrektor Instytutu Rozwoju Mężczyzny.

Działania Społeczne

Radek Grygoruk: Od 2004 Dyrektor międzynarodowego festiwalu muzyczno-artystycznego Slot Art Festival w Lubiążu. W 2016 r Koordynator Weekendu Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Pastor Kościoła The Rock we Wrocławiu.”

Opis sesji: Ewangelizacja w działaniach charytatywno-społecznych – podczas tej sesji porozmawiamy o tym, w jaki sposób działania społeczne powinny służyć głoszeniu Dobrej Nowiny. Przyjrzymy się wyzwaniom, jakie niosą ze sobą tego typu działania i poszukamy sposobów na to, jak sobie z nimi radzić.

Rafał Piekarski: Pastor przełożony Społeczności Chrześcijańskiej Tomy w Tomaszowie Maz. i Łodzi, jeden z liderów Fundacji Proem. Wykładowca Akademii Homiletycznej. Absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Szczęśliwy mąż Agnieszki, terapeutki w Poradni Rodzinnej Tomy. Ojciec trójki dzieci: Wojtka, Agaty i Adama. Pasjonat gór, U2 i literatury faktu.

Opis sesji: Jak pozyskiwać wsparcie? Co jest ważne dla darczyńców? Co warto pokazywać? Jaka jest rola lidera?

Krzysztof Jędrzejewski: Przedsiębiorca zaangażowany w działania społeczno-ewangelizacyjne. Od kilkunastu lat współpracuje i wspiera wiele organizacji chrześcijańskich. Posiada doświadczenie zarówno od strony darczyńców, jak również organizacji potrzebujących wsparcia. Funkcjonuje w wielu środowiskach chrześcijańskich.

Opis sesji: Wiele organizacji non profit, fundacji, stowarzyszeń zastanawia się jak skutecznie współpracować z sektorem biznesu. Jak zachęcić przedsiębiorstwa do darowizn oraz wsparcia swoich działań. Podczas sesji będę dzielił się swoim doświadczeniem w tej dziedzinie. Opowiem o dobrych praktykach w tej dziedzinie. Wytłumaczę czym jest CSR w praktyce.

Norbert Palimąka: Członek zarządu kilku organizacji NGO: Prezes Zarządu Fundacji ESPA, współzałożyciel i Prezes Zarządu Fundacji OBDS, członek zarządu Helping Hand Coalition. Ekspert w dziedzinie CSR, przedsiębiorca społeczny, zaangażowany w wiele projektów pomocy humanitarnej oraz projektów misyjnych w Polsce i za jej granicami. Organizator wielu wydarzeń o tematyce chrześcijańskiej, biznesowej i społecznej. Prywatnie mąż Iwony, z którą wychowuj czwórkę nastolatków.

Przywództwo

Opis sesji: Przywództwo nie polega na tym, aby znać wszystkie odpowiedzi – dużo częściej chodzi o umiejętność i odwagę by zadawać znaczące pytania. Jaka korzyść wynika z zadawania pytań? W przeciwieństwie do udzielania rad lub wydania polecenia, pytania pobudzają do myślenia, prowadzą do sformułowania odpowiedzi, w które sami wierzymy, i motywują nas do działania w oparciu o własne przemyślenia. Zadawanie pytań chroni więc przed biernym przyjmowaniem tego, co mówią inni, i przeciwdziała stagnacji, a także inspiruje do energicznego zastosowania naszych zdolności twórczych w celu rozwiązania problemu. Ponadto pytania definiują na nowo zależności między ludźmi. Przez pytania okazuję szacunek drugiej osobie i komunikuję, że jest wartościowa. Celne pytanie zadane we właściwym momencie może zmienić życie rozmówcy co przekłada się na efektywność twojego przywództwa.

dr Wojciech Kowalewski: Założyciel i prezes zarządu Instytutu Rozwoju Złote Jabłko. Mówca motywacyjny, coach, mentor, doktor teologii praktycznej i pastor LiGHT Cafe – III Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów we Wrocławiu. Wykładowca i kierownik Instytutu Ewangelizacji i Uczniostwa (Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Warszawie) oraz Szkoły Biblijnego Uczniostwa, autor książki Pytania zmieniające życie. Jego pasją jest czynienie innych mocnymi.

Opis sesji: Z wykładu dowiesz się: które zasady stosowane w biznesie wywodzą się z Biblii, jak połączyć duchowość z praktycznym myśleniem, dlaczego chrześcijanie zwykle mają lepsze rezultaty sukces w biznesie niż w kościele.

Andrzej Burzyński: Konsultant biznesowy. Autor książek: Produktywny Przedsiębiorca, Od pasji do biznesu, Życie pełne pasji, Przebacz i uwolnij siebie. Twórca programów szkoleniowych: Akademia Rozwoju Przedsiębiorcy, Od pasji do biznesu, Bogaty nauczyciel, Przedsiębiorca pełen pasji, Przemawiaj z pasją. Influencer. Poprzez swoje kanały edukacyjne dociera do ponad 30 tysięcy osób miesiecznie. Przez 5 lat (2011-2016) prowadził cotygodniowe audycje w radiu Kontestacja. W 2017 roku prowadził program biznesowy “Alfabet przedsiębiorcy” w telewizji TBN Polska. Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów.

Opis sesji: Dwa tysiące lat temu pewien cieśla z Nazaretu pokazał światu niezwykły model przywództwa. Przywództwa opartego nie o posiadanie władzy, armii, budżetu czy środki masowego przekazu, ale o możliwości ludzi będących wokół. Służebne przywództwo, którego uczył Jezus, praktykowane przez kolejne pokolenia jego naśladowców ostatecznie „pobiło” cesarzy, pretorów i urzędników a chrześcijaństwo z pogardzanej i prześladowanej sekty żydowskiej stało się wyznacznikiem kulturowej i prawnej normy. Przykład Jezusa, jest on wciąż zaraźliwy – SAS, Marriott czy Starbucks skutecznie używają służebnego przywództwa do podbicia kolejnych rynków. Wykład o tym jak być przywódcą, który zmienia świat.

Bogdan Pszczoła: Od ponad dwudziestu lat wspólnie z żoną Johanką aktywnie zaangażowany w czynienie uczniami Jezusa i propagowanie uczniostwa. Pomysłodawca Akademii Uczniostwa, autor szkoleń i programów uczniowskich. Szkolił w temacie uczniostwa w różnych krajach i kontekstach kulturowych. Ojciec dwójki dorosłych dzieci. Wykładowca, nauczyciel Słowa Bożego i felietonista. Zawodowo dyrektor Instytutu Rozwoju Mężczyzny.

Opis sesji: Podczas tej sesji przyjrzymy się, w jaki sposób rozwój liderów jest powiązany z rozwojem lokalnej wspólnoty i dojrzewaniem liderów w relacji z Chrystusem. Porozmawiamy o tym, jak identyfikować ich potrzeby, jakich narzędzi używać, aby skutecznie wyposażać ich do służby. Zastanowimy się nad wyzwaniami, które stają przed liderami prowadzącymi kolejnych liderów i poszukamy odpowiedzi na rolę lokalnej wspólnoty w procesie wyposażania innych do służby.

Rafał Piekarski: Pastor przełożony Społeczności Chrześcijańskiej Tomy w Tomaszowie Maz. i Łodzi, jeden z liderów Fundacji Proem. Wykładowca Akademii Homiletycznej. Absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Szczęśliwy mąż Agnieszki, terapeutki w Poradni Rodzinnej Tomy. Ojciec trójki dzieci: Wojtka, Agaty i Adama. Pasjonat gór, U2 i literatury faktu.

Służby Młodzieżowe

Opis sesji: Nie musisz wiedzieć wszystkiego. Bóg wie do czego Cię używać a do czego nie. Pytanie czy Ty też to wiesz?

Jakub Homanowski: Mąż Róży, szczęśliwie mieszkający w bardzo pięknym i mało bezpiecznym Żyrardowie. Mój aktualny zawód to grafik komputerowy w firmie dentystycznej w której pracuję od 2019 roku. W służbie młodzieżowej służę od 8 owocnych dla mnie lat, a w wolnym czasie podróżuje ile tylko się da.

Mateusz Mikołajczuk: Główny lider młodzieży Społeczności Chrześcijanskiej Północ Delajts (Warszawa). Przy okazji student 2 roku socjologii, a dokładniej marketingu. Do Warszawy przyjechał w wakacje 2018 roku i od razu szukał miejsca do służenia młodym ludziom, które znalazł na “Północy”. Od małego pasjonat i wielki fan piłki nożnej a dokładniej klubu FC Barcelona. W wolnych chwilach oprócz footballu lubi grać w gry komputerowe i spotykać się z bliskimi.

Opis sesji: Różnice dzielą, a kościół nie jest wyjątkiem: – „Ci starsi niczego nie rozumieją, ciągle tylko nas zatrzymują i przeszkadzają, nie traktują nas poważnie – starzy boomerzy”. „Ci młodzi chcą wszystkiego od razu, niecierpliwi wypalają się przy pierwszym problemie, nie ma nad nimi kontroli, łykają wszystko jak młode pelikany.” Podczas tej sesji poznasz sposoby na to, jak przekonać starsze osoby z Kościoła do swojej wizji, a nawet jak mieć ich po swojej stronie. Lepiej energię, którą przeznaczasz na walkę z pastorem zamienić w synergię ratowania młodych ludzi dla Boga, bo różnorodność może być siłą kościoła.

Mateusz Stefański: Duchowny i Dyrektor Kreatywny w Kościele Radość Życia w Gdańsku. Dyrektor Wykonawczy Exodus Conference & Festival w Gdańsku. Kocha budować społeczności, dbać o ludzi i ich wzrost. Pasjonuje się przywództwem, tworzeniem kultury i komunikacją. Zamiast haseł woli tworzyć ruchy. Mąż cudownej Pauliny oraz dumny ojciec Leo i Laury.

Opis sesji: Prędzej czy później łapiemy się na tym, że myślimy jak kultura wokół nas. Że dopiero kiedy będziemy bardziej / więcej, WTEDY będzie dobrze. Poszerzamy możliwości i przeładowujemy kalendarze – robimy wiele, ale jakbyśmy nie osiągali niczego. Ta dezorientacja potrafi boleć. SKALIBRUJ CELOWNIK. Służba (i życie!) lecąca niczym dobrze naostrzona i wycelowana strzała nie musi być kwestią KIEDYŚ, ale TERAZ. Dlatego przy Słowie i praktycznych narzędziach powiemy o tym, jak zacząć tam, gdzie jestem i z tym, co mam / jak wybrać cel w morzu potrzeb / jak nie wypalić się na starcie i skutecznie osiągać konkretne (i Boże!) cele. Tutaj zaczyna się niezmęczona pasja i wolność!

Jonasz Małkiewicz: Mentor młodej generacji o zaraźliwej charyzmie i pasji. Największe z nich to misja i ojcostwo. Od trzech lat misjonarz i koordynator strategicznej misji młodego pokolenia PROJEKT G5.1 z ramienia KWCh w Polsce i Starszy Chrześcijańskiej Społeczności SYLOE w Brzeszczach. Bez granic rozpasjonowany byciem mężem Sabiny oraz tatą Adama i Gabriela. Człowiek wielu wizji i marzeń; fascynat jazdy samochodem, mikrofonu nausznego i dobrze zawiązanego krawata. Ulubione powiedzenie: “Nie boję się porażki. Boję się odnieść sukces w tym, co nie ma znaczenia” (William Carrey).

Opis sesji: Okazuje się, że nie jesteśmy w stanie prowadzić służby w pojedynkę, okazuje się, że do miejsca jakiego chcemy dojść mie możemy zrobić tego sami. Okazuje się, że potrzebujemy zespołu, który razem może dużo więcej niż my sami. Chrystus powołał zespół, przygotowywał go etapami, wpływał, uczył, dawał przykład, wyzwania. Właśnie na podstawie służby Jezusa zobaczymy w jaki sposób budować zespół i w jaki sposób kierować nim aby osoby do niego należące mogły w pełni, wolności i kreatywności budować królestwo boże tu na ziemi.

Łukasz Kropisz: Ojciec dwóch córek, mąż jednej żony już od ponad 15 lat. Na co dzień zajmuje się pracą w Stowarzyszeniu Fala w, którym jest odpowiedzialny za prace zespołową, zarządzanie projektami i wszystkim innym co trzeba zrobić. We wspólnocie jest liderem młodzieżowym. Jego pasje to motocykle, fotografia, bieganie, kiedyś chciał być marynarzem ale Bóg miał inne powołanie dla jego życia.

Media w lokalnej wspólnocie

Opis sesji: Czy mnie widać? Czy mnie słychać? To jedne z najczęściej zadawanych pytań w ciągu ostatniego roku. Nasze życie w znaczącym stopniu przeniosło się do online’u, a co na to kościół. Jak lokalna wspólnota może przystosować się żeby ponadczasową i niezmienną prawdę ewangelii przekazywać w nowej, ciągle zmieniającej się formie. Jakiego zespołu potrzebujemy, jakich narzędzi i budżetów, o tym wszystkim będziemy rozmawiać na tej sesji.

Opis sesji: Sesja poświęcona jest nowym mediom i ich wykorzystaniu w pracy Kościoła. Pastor Michał opowie o doświadczeniach ICF Bydgoszcz oraz podzieli się swoim doświadczeniem w prowadzeniu kanału na platformie YouTube i przygotowaniach podcastu. Przekaże praktyczne informacje, użyteczne na każdym poziomie zaawansowania. Opowie o kulisach przygotowań i sposobach wykorzystywania nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych w życiu Kościoła.

dr Michał Włodarczyk: Pastor Kościoła ICF w Bydgoszczy (ICF – to dynamicznie rozwijająca się międzynarodowa rodzina Kościołów ewangelicznych, których pasją jest docieranie z Ewangelią do współczesnego społeczeństwa). Michał jest teologiem i socjologiem, od dwudziestu lat jest wykładowcą akademickim. Dzięki swojej popularyzatorskiej działalności w mediach przedstawia ewangeliczne chrześcijaństwo szerokiemu gronu odbiorców (prowadzi kanał na YT, nagrywa programy telewizyjne, produkuje popularne podcasty, na których podejmuje tematy z obszaru nauki, teologii, wiary i duchowości, biznesu oraz dynamiki zmian we współczesnej kulturze i społeczeństwie). Jest mężem Izy oraz Tatą Oli, Ani i Liwii. Jego marzeniem jest pomóc jak największej liczbie osób odnaleźć drogę do pełnego pokoju i radości życia z Jezusem.

Opis sesji: Współczesne media społecznościowe, czyli rzeczywistość ludzi, do których mamy iść z ewangelią. Opowiem o nich bez demonizowania, bo narzędzie – a takim są media społecznościowe – mają takie znaczenie jakie im nadamy.

Maciej Mazurek: Mąż, tata trójki dzieci, grafik, bloger, miłośnik kawy, Gwiezdnych Wojen, projektowania po nocach oraz Pink Floyd. Bloguje od stycznia 2009 roku i w tym czasie udało mu się zbudować bardzo fajną społeczność zgromadzoną wokół bloga zuch.media. W styczniu 2012 roku założył swoje własne Zuchowe Studio, a w styczniu 2020 wystartował z własnym wydawnictwem Bukebuk. Jest wykładowcą Collegium da Vinci, gdzie opowiada studentom o dzisiejszych mediach społecznościowych i nie tylko.

Opis sesji:

 • Jak wykorzystać potencjał nowych mediów do komunikacji / ewangelizacji?
 • Instagram – po co ludziom zdjęcia, instastory, kto z tego korzysta i jak z tego korzystać. Dowiemy się czy warto używać IG w komunikacji kościoła, kto jest odbiorcą i w jaki sposób do niego mówić. A może w jaki sposób go słuchać. Trochę teorii i przykłady, jak tej teorii użyć w praktyce.
 • Jak wykorzystać potencjał Facebooka w komunikacji? Co komunikować, do kogo trafiać, jak zyskać bezpłatny zasięg oraz jak inwestować jeśli jest na to przestrzeń.

Magda Kępka: Od wielu lat związana z branżą marketingową. Od kilku lat wspiera służbę Komunikacji i Promocji w Społeczności Chrześcijańskiej Południe w Warszawie.

Ariel Kępka: Od 10 lat pracuje w marketingu. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując dla dużych marek m.in. z kategorii Retail i FMCG. Od kliku lat posiadaną wiedzą wspiera Społeczność Chrześcijańską Południe w Warszawie.

Joanna Przybyło: Manager, na co dzień zajmujący się eventami, pracą z artystami i muzyką. Od lat używa mediów społecznościowych do komunikacji z człowiekiem po drugiej stronie ekranu. W Społeczności Chrześcijańskiej Południe w Warszawie koordynuje służbę Komunikacji i Promocji. Marzy o tym, aby we współczesnej komunikacji używać wszystkiego, co się da, by trafić do drugiego człowieka z przesłaniem o Bożym ratunku.

Sesje do wyboru (sobota, po południu)

Sesje A:

Opis sesji: Życie przeniosło się do Internetu i być może teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek Internet może być ważnym elementem służby Twojej społeczności. Marzy Ci się, żeby media społecznościowe Twojego zboru, czy też młodzieżówki, pomagały ludziom poznać Jezusa? Zapraszam Cię na bardzo praktyczny warsztat poświęcony obsłudze mediów społecznościowych z myślą o ewangelizacji i budowaniu lokalnej społeczności. Chcę przekazać Ci skuteczne sposoby budowania marki, pomocne triki i praktyczne rady wynikające z doświadczenia.

Małgorzata Burdzy: Wykształcenie biznesowe zdobyła w Cardiff, stolicy Walii i od powrotu do Polski w 2010 roku pracuje w marketingu, co uważa za świetny sposób na spożytkowanie kreatywnej energii. Szczególnym zamiłowaniem obdarzyła media społecznościowe i poza projektami służbowymi prowadzi kilka profili, w tym profil zboru, do którego należy i autorski kanał Chrześcijańskie Melodie. Prywatnie jest żoną Jarka i mamą Janka i Piotrusia. Każdą wolną chwilę poświęca na pisanie i śpiewanie na chwałę Bogu oraz wspieranie młodych kobiet w rozwoju duchowym.

Opis sesji: Podczas sesji opowiem, w jaki sposób Bóg pozwolił nam zbudować wspólnotę od „zera” do 300 osób, w oparciu o osobistą ewangelizację. Podzielę się kilkoma kluczowymi zasadami budowania środowiska rozwoju wiary, opartego w 100% na uczniostwie. Wskaże plusy takiego modelu służby, oraz koszty i ryzyko z tym związane.

Dawid Bednarczyk: Współtwórca Chrześcijańskiego Ośrodka Edukacji i Kultury. Od lat angażuje się w budowanie uczniowskiego modelu wspólnoty. Z zamiłowania nauczyciel Słowa Bożego z naciskiem na budowanie mostów pomiędzy Słowem a życiem i problemami współczesnego człowieka. Razem z żoną Agnieszką koordynują służby ośrodka oraz inicjują zaszczepianie „duchowego pomnażania” w Katowicach i w Krakowie.

Opis sesji: Doświadczenia pracy z administracją na przykładzie Stowarzyszenia “Ku Dobrej Nadziei”.

Elżbieta Żukowska- Bubienko: Od 2006 roku misjonarz Kościoła Chrześcijan Baptystów, zajmuje się misją wśród osób bezdomnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Magister pedagogiki resocjalizacyjnej, pedagog wczesnoszkolny, instruktor teatralny, instruktor sportowy, coach, doradca zawodowy, od 2006 roku Prezes Stowarzyszenia “Ku Dobrej Nadziei” w Białymstoku. Od 2013 roku członek zarządu Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białegostoku (odpowiedzialna za ekonomię społeczną). Od 2016 roku Koordynator Podlaskiej Sieci Współpracy Podmiotów Ekonomii Społecznej Pracujących z Osobami Bezdomnymi. Od 2016 roku członek komisji konkursowych w:
– Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Białymstoku, – Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, – Departamencie Spraw Społecznych w Białymstoku.

Opis sesji: Zrobiliśmy to! Służba rozwija się lepiej niż kiedykolwiek. Opowiemy jak uwalniać nowych liderów jednocześnie nie zostawiając ich samych sobie.

Opis sesji: To praktyczny i konkretny przewodnik, który zapozna cię w pigułce z zasadami funkcjonowania świata mediów. Podpowie ci, od jakich mediów zacząć, jakich błędów się wystrzegać, jak zdobyć kontakty do dziennikarzy, jak i jakie treści najlepiej promować. Prelegentka poprowadzi Cię przez meandry kontaktów z różnymi mediami na bazie doświadczenia w dziedzinie PR i bogatego zestawu własnych wystąpień medialnych (ponad 22 publikacje w mediach lokalnych, ponad 40 doniesień prasowych i e-medialnych w mediach ogólnopolskich, 9 wystąpień radiowych, 20 wystąpień w różnych TV). Jeśli już wiesz, że warto nawiązać kontakt z mediami i twój kościół chce się tu zaangażować – odniesiesz z tego spotkania wymierną korzyść, a jeśli się wahasz – zorientujesz się, czy „warto”.

Agnieszka Marianowicz-Szczygieł:
Psycholog, doradca chrześcijański, działacz społeczny, wiceprezes Instytutu „Ona i On” (www.onaion.org.pl). Autorka wielu publikacji na tematy powiązane z rodziną, płcią i seksualnością, w tym artykułów naukowych w tym obszarze. Ma za sobą kilkadziesiąt publikacji medialnych w mediach lokalnych i ogólnopolskich (przykłady: onaion.org.pl/media). Scenarzystka i współreżyser pierwszego pełnometrażowego polskiego filmu dokumentalnego na temat edukacji seksualnej “To nic takiego” (www.tonictakiego.pl). Zajmuje się psychoedukacją, prowadzi prelekcje i warsztaty tematyczne.

Sesje B:

Opis sesji: Czy krzyż jest staromodny? Czy młodzi ludzie we współczesnym świecie doświadczają i są otwarci na moc krzyża? Podczas najbliższych warsztatów Ania Greenwood podzieli się swoim 15 letnim doświadczeniem z pracy w misji Steiger i w jak adekwatny, kreatywny i niekonwencjonalny sposób możemy głosić Ewangelię.

Ania Greenwood: Ewangelistka, inicjatorka wielu akcji i projektów społecznych. Jej pasja i zapał motywuje do działania i chodzenia za Bogiem na 100%. Ma na ser­cu dotarcie z Ewangelią w adekwatny sposób do globalnej kultury młodzieżowej w Pol­sce. Jest mi­sjo­na­rzem Ste­iger od 2006 roku, słu­ży­ła już w An­glii i Bra­zy­lii, a od 2015 roku dzia­ła w Pol­sce. Miesz­ka we Wro­cła­wiu ze swo­im mę­żem Lu­kiem i dwój­ką dzie­ci – Da­nie­lem i Sarą. Pro­wa­dzi tam ze­spół miej­ski, któ­ry za­kła­da rów­nież w in­nych mia­stach Pol­ski.

dr Wojciech Kowalewski: Założyciel i prezes zarządu Instytutu Rozwoju Złote Jabłko. Mówca motywacyjny, coach, mentor, doktor teologii praktycznej i pastor LiGHT Cafe – III Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów we Wrocławiu. Wykładowca i kierownik Instytutu Ewangelizacji i Uczniostwa (Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Warszawie) oraz Szkoły Biblijnego Uczniostwa, autor książki Pytania zmieniające życie. Jego pasją jest czynienie innych mocnymi.

Opis sesji: Z wykładu dowiesz się: jak wykorzystywać media społecznościowe, jak tworzyć odpowiednie treści, jak angażować ludzi w promowanie treści w mediach społecznościowych.

Andrzej Burzyński: Konsultant biznesowy. Autor książek: Produktywny Przedsiębiorca, Od pasji do biznesu, Życie pełne pasji, Przebacz i uwolnij siebie. Twórca programów szkoleniowych: Akademia Rozwoju Przedsiębiorcy, Od pasji do biznesu, Bogaty nauczyciel, Przedsiębiorca pełen pasji, Przemawiaj z pasją. Influencer. Poprzez swoje kanały edukacyjne dociera do ponad 30 tysięcy osób miesiecznie. Przez 5 lat (2011-2016) prowadził cotygodniowe audycje w radiu Kontestacja. W 2017 roku prowadził program biznesowy “Alfabet przedsiębiorcy” w telewizji TBN Polska. Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów.

Maciej Mazurek: Mąż, tata trójki dzieci, grafik, bloger, miłośnik kawy, Gwiezdnych Wojen, projektowania po nocach oraz Pink Floyd. Bloguje od stycznia 2009 roku i w tym czasie udało mu się zbudować bardzo fajną społeczność zgromadzoną wokół bloga zuch.media. W styczniu 2012 roku założył swoje własne Zuchowe Studio, a w styczniu 2020 wystartował z własnym wydawnictwem Bukebuk. Jest wykładowcą Collegium da Vinci, gdzie opowiada studentom o dzisiejszych mediach społecznościowych i nie tylko.

Opis sesji: „Każdy dziś na świecie chciałby być bohaterem, jednak tylko niewielu rozumie siłę czynienia innych bohaterami” – Barry z książki Hero Maker. Wspólnie razem chcielibyśmy odpowiedzieć sobie na pytanie co znaczy być Liderem według Bożego serca. Chcielibyśmy dotknąć takich zagadnień jak: służenie innym czyli prowadzenie przez służenie, Boża motywacja, czynienie uczniów, mentalność, charakter, szukanie Bożej woli przy podejmowaniu decyzji, zbiorowe przywództwo.

Greg i Erin Skrobarczykowie: Są małżeństwem od 17 lat i mieszkają w Warszawie. Mają dwie córki Abigail (15) i Hannah (13,5) Jako małżeństwo służą od 2004 roku w całej Polsce i Europie w ruchu chrześcijańskim King’s Kids, który jest częścią Młodzieży z Misją (Youth with a Mission). Ich pasją jest by dzieci, młodzież i rodziny poznawały wspólnie Boga, przynosiły Mu radość i czyniły Go i Jego Królestwo znanym. Greg i Erin są częścią zespołów Europejskich w YWAM Central Europe i King’s Kids European Leadership Team.

Opis sesji: Podczas wykładu zostaną przytoczone biblijne cytaty, sprawdzone fakty, dane naukowe i statystyki – niezbędne w obszarze, który jest aktualnie bardzo zmanipulowany i dzieli także kościoły na całym świecie. Dzięki temu niektóre dylematy rozwiążą się same. Oddzielenie sfery społecznej od indywidualnej, przypomnienie o zbawczym planie Boga dla każdego człowieka oraz doprecyzowanie granic odpowiedzialności osobistej pomoże uniknąć pułapek, w które wpadają często kościoły w tematyce LGBT. Zostanie także wyjaśniony znak „+” z perspektywy międzynarodowej. Ignorowanie indywidualnego cierpienia oraz ignorancja w dziedzinie postępów rewolucji seksualnej na Zachodzie to dwie równie niebezpieczne skrajności. Kochający Bóg nie jest wewnętrznie sprzeczny i wskazuje zrównoważoną drogę nadziei i wyjścia, co zostanie zaprezentowane na przykładach.

Agnieszka Marianowicz-Szczygieł: Psycholog, doradca chrześcijański, działacz społeczny, wiceprezes Instytutu „Ona i On” (www.onaion.org.pl). Autorka wielu publikacji na tematy powiązane z rodziną, płcią i seksualnością, w tym artykułów naukowych w tym obszarze. Ma za sobą kilkadziesiąt publikacji medialnych w mediach lokalnych i ogólnopolskich (przykłady: onaion.org.pl/media). Scenarzystka i współreżyser pierwszego pełnometrażowego polskiego filmu dokumentalnego na temat edukacji seksualnej “To nic takiego” (www.tonictakiego.pl). Zajmuje się psychoedukacją, prowadzi prelekcje i warsztaty tematyczne.

Opis sesji: Sesja poświęcona jest problematyce chrześcijańskiej odpowiedzi na wyznania związane z duszpasterstwem osób nieheteronormatywnych, transpłciowych i niebinarnych. Porusza kwestię obecności w przestrzeni publicznej chrześcijańskiego rozumienia płciowości człowieka oraz biblijnego obrazu małżeństwa, a także problematykę obecności osób LGBT+ w ewangelicznych społecznościach kościelnych.

dr Michał Włodarczyk: Pastor Kościoła ICF w Bydgoszczy (ICF – to dynamicznie rozwijająca się międzynarodowa rodzina Kościołów ewangelicznych, których pasją jest docieranie z Ewangelią do współczesnego społeczeństwa). Michał jest teologiem i socjologiem, od dwudziestu lat jest wykładowcą akademickim. Dzięki swojej popularyzatorskiej działalności w mediach przedstawia ewangeliczne chrześcijaństwo szerokiemu gronu odbiorców (prowadzi kanał na YT, nagrywa programy telewizyjne, produkuje popularne podcasty, na których podejmuje tematy z obszaru nauki, teologii, wiary i duchowości, biznesu oraz dynamiki zmian we współczesnej kulturze i społeczeństwie). Jest mężem Izy oraz Tatą Oli, Ani i Liwii. Jego marzeniem jest pomóc jak największej liczbie osób odnaleźć drogę do pełnego pokoju i radości życia z Jezusem.

Koszt udziału:

(w tym wyżywienie, przerwy kawowe, materiały konferencyjne oraz udział we wszystkich sesjach)

• SOBOTA-NIEDZIELA: 180 zł (z noclegiem) // 110 zł (bez noclegu)
• PIĄTEK-NIEDZIELA: 260 zł (z noclegiem)

Plan konferencji:

Sobota, 25.09.2021

8:00   Rejestracja
9:00   Sesja plenarna
10:30   Sesja 1 (w ramach wybranej ścieżki)
11:45   Przerwa kawowa
12:15   Sesja 2 (w ramach wybranej ścieżki)
13:30   Obiad
15:00   Sesja A (temat do wyboru)
16:15   Przerwa kawowa
16:45   Sesja B (temat do wyboru)
18:00   Kolacja
19:30   Sesja plenarna

Niedziela, 26.09.2021

8:00   Śniadanie
9:00   Sesja plenarna
10:30   Sesja 3 (w ramach wybranej ścieżki)
11:45   Przerwa kawowa
12:15   Sesja 4 (w ramach wybranej ścieżki)
13:30   Obiad