fbpx

Obszar rozwoju Kościoła w Polsce: Rozwój ewangelizacji

YouTube player

Każdy chrześcijanin jest powołany do tego, by dzielić się Dobrą Nowiną o Jezusie! Moc Ewangelii zmienia ludzkie serca i ożywia nasze wspólnoty. Okazuje się jednak, że dla wielu z nas dzielenie się wiarą stanowi spore wyzwanie. By wyjść temu naprzeciw, powstał darmowy e-book „Przegląd 100 narzędzi ewangelizacyjnych” (aby go otrzymać zapisz się na newsletter), który był pierwszym owocem współpracy ewangelicznych chrześcijan w ramach tego obszaru. W rozwój kolejnych projektów zaangażowali się chrześcijanie z całej Polski, którzy spotykali się regularnie online, by wypracować kolejne narzędzia, które wzmocnią wierzących i całe kościoły w obszarze ewangelizacji.

right-image-small

Zespół rozwoju ewangelizacji w Polsce

Zespół tworzą wolontariusze z różnych środowisk ewangelicznych, których łączy wspólne pragnienie jeszcze skuteczniejszego docierania z Dobrą Nowiną do naszych rodaków, a także wyposażania wierzących w proste i atrakcyjne narzędzia do ewangelizacji.

left-image-small

Projekty

„Przed i Po” to pierwszy projekt, który bazuje na istniejących relacjach i obecności chrześcijan w Internecie. Dzięki temu już dzisiaj, wspólnie możemy dotrzeć do 1 000 000 Polaków, spotykając się z nimi tam, gdzie przebywają na co dzień. Co najmniej połowa Polaków aktywnie korzysta z mediów społecznościowych, a smartfony są powszechnym narzędziem interakcji. Tak jak apostoł Paweł był Grekiem dla Greków i Żydem dla Żydów, my bądźmy internetowi dla internetowych.

Do udziału w projekcie, w roli organizatorów, zapraszamy kościoły, służby, fundacje i organizacje misyjne z całej Polski. Możesz dołączyć również indywidualnie. Zapraszamy Cię do współtworzenia tego projektu, by razem:

  • inspirować i mobilizować chrześcijan w Polsce do dzielenia się Ewangelią,
  • przeprowadzić zintegrowane działania ewangelizacyjne we wspólnym projekcie o dużym zasięgu,
  • długofalowo wyposażać wierzących i wzmacniać ich umiejętności ewangelizacyjne.

Jeżeli masz pytania, chętnie na nie odpowiemy, napisz: krystian@ewangeliczna.pl.

Bądź na bieżąco

Jeśli chcesz być na bieżąco z działaniami Ewangelicznej Polski, zapisz się na newsletter:

Wesprzyj

Wspieraj rozwój ewangelizacji w Polsce i bądź częścią tego projektu przekazując jednorazową lub comiesięczną darowiznę: