fbpx

Obszar rozwoju Kościoła w Polsce: rozwój przywództwa

YouTube player

Czy chcesz mieć wpływ na rozwój ewangelicznego przywództwa w Polsce?

Czy bliska Ci jest wizja współpracy liderów z różnych środowisk ewangelicznych?

Zróbmy to razem!

Działając wspólnie możemy więcej!

Zespół roboczy ds. rozwoju przywództwa Ewangelicznej Polski

W ramach ruchu Ewangeliczna Polska w 2019 r. powstał zespół ds. rozwoju przywództwa. Tworzą go osoby, których pasją jest wzmacnianie liderów, bazując na przykładzie, jaki pozostawił nam Pan Jezus oraz inni bohaterowie Biblii. W trakcie spotkań i dyskusji warsztatowych, w których wzięli udział liderzy z różnych kościołów i organizacji chrześcijańskich, zdefiniowaliśmy trzy najważniejsze obszary do rozwoju.

Potrzeba zmiany świadomości na temat przywództwa

Wspólnie chcemy budować kulturę wsparcia liderów, bazującą na pozytywnym obrazie lidera. Pragniemy zachęcać, aby liderzy czynili bohaterami innych i umieli celebrować ich sukcesy. Wierzymy w konieczność intencjonalnego inwestowania w kolejne pokolenia i tworzenie następców.

Budowanie relacji

Zauważamy istotną potrzebę promowania duchowego ojcostwa, wyrażającego się poprzez naturalny transfer wiedzy i umiejętności od bardziej do mniej doświadczonych liderów. Do tego koniecznym jest określony czas, praktyczne działanie i obserwacja osobistego przykładu. Równie istotne są relacje partnerskie pomiędzy liderami, nastawione na wymianę doświadczeń i wspólny rozwój.

Służebne przywództwo

Chcemy zachęcać liderów do ciągłej nauki, współpracy opartej na pokorze i partnerstwie oraz działaniu ponad podziałami. Pragniemy krzewić styl i metody przewodzenia na wzór Jezusa.

left-image-small

Projekty

Pierwszym projektem, który uruchomiliśmy, jest Akademia Mentoringu Ewangelicznej Polski.

Wierzymy, że mentoring będzie skutecznym narzędziem wzmacniania liderów, a szczególnie tych z następnego pokolenia, aby byli odpowiednio wyposażeni do osobistego wdrażania i odważnego krzewienia przesłania Ewangelii nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym i społecznym. Pragniemy, aby doprowadziło to u jej uczestników do rozwoju duchowego i ukształtowania charakteru bazującego na służebnym modelu przywództwa.

W ramach tego projektu jako Partnerów Merytorycznych zaangażowaliśmy kilkanaście organizacji chrześcijańskich, które do roli Mentorów zarekomendowały dojrzałych wierzących, potrafiących łączyć zaangażowanie zawodowe i społeczne z wiernością prawdom zawartym w Piśmie Świętym.

Kolejnym krokiem w drodze do rozwoju ewangelicznych liderów w naszym kraju będzie stworzenie Akademii Przywództwa Ewangelicznej Polski, która posłuży jako platforma do współpracy zarówno na poziomie ogólnopolskim, jak też lokalnym.

Dołącz

Jeżeli masz pytania, chętnie na nie odpowiemy, napisz: filip@ewangeliczna.pl.

Możesz także dołączyć do grupy Ambasadorów Ewangelicznej Polski i promować nasze inicjatywy.

Bądź na bieżąco

Jeśli chcesz być na bieżąco z działaniami Ewangelicznej Polski, zapisz się na newsletter:

Wesprzyj

Możesz także wesprzeć ruch Ewangelicznej Polski poprzez jednorazową lub comiesięczną darowiznę: