fbpx

Obszar rozwoju Kościoła w Polsce:

Przywództwo

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=nde0BRnuqbs[/embedyt]

Czy chcesz mieć wpływ na rozwój ewangelicznego przywództwa w Polsce?

Czy bliska Ci jest wizja współpracy liderów z różnych środowisk ewangelicznych?

Zróbmy to razem!

Działając wspólnie możemy więcej!

Zespół roboczy ds. rozwoju przywództwa Ewangelicznej Polski

W ramach ruchu Ewangeliczna Polska działa zespół ds. rozwoju przywództwa. Tworzą go osoby, których pasją jest wzmacnianie liderów, bazując na przykładzie, jaki pozostawił nam Pan Jezus oraz inni bohaterowie Biblii. W trakcie spotkań i dyskusji warsztatowych, w których wzięli udział liderzy z różnych kościołów i organizacji chrześcijańskich, zdefiniowaliśmy trzy najważniejsze obszary do rozwoju.

Potrzeba zmiany świadomości na temat przywództwa

Wspólnie chcemy budować kulturę wsparcia liderów, bazującą na pozytywnym obrazie lidera. Pragniemy zachęcać, aby liderzy czynili bohaterami innych i umieli celebrować ich sukcesy. Wierzymy w konieczność intencjonalnego inwestowania w kolejne pokolenia i tworzenie następców.

Budowanie relacji

Zauważamy istotną potrzebę promowania duchowego ojcostwa, wyrażającego się poprzez naturalny transfer wiedzy i umiejętności od bardziej do mniej doświadczonych liderów. Do tego koniecznym jest określony czas, praktyczne działanie i obserwacja osobistego przykładu. Równie istotne są relacje partnerskie pomiędzy liderami, nastawione na wymianę doświadczeń i wspólny rozwój.

Służebne przywództwo

Chcemy zachęcać liderów do ciągłej nauki, współpracy opartej na pokorze i partnerstwie oraz działaniu ponad podziałami. Pragniemy krzewić styl i metody przewodzenia na wzór Jezusa.

Projekty

Akademia Mentoringu Ewangelicznej Polski

Wierzymy, że mentoring jest skutecznym narzędziem wzmacniania liderów, a szczególnie tych z następnego pokolenia, aby byli odpowiednio wyposażeni do osobistego wdrażania i odważnego krzewienia przesłania Ewangelii nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym i społecznym. Pragniemy, aby udział w Akademii Mentoringu doprowadzał jej uczestników do rozwoju duchowego i ukształtowania charakteru bazującego na służebnym modelu przywództwa.

W ramach tego projektu jako Partnerów Merytorycznych zaangażowaliśmy kilkanaście organizacji chrześcijańskich, które do roli Mentorów zarekomendowały dojrzałych wierzących, potrafiących łączyć zaangażowanie zawodowe i społeczne z wiernością prawdom zawartym w Piśmie Świętym.

InspiraTOUR

Chcemy budować kulturę wzajemnego szacunku, inspiracji i zachęty! Dlatego stworzyliśmy program kościelnych wizyt studyjnych, który pozwoli jego uczestnikom na poznanie „od kuchni” codziennego funkcjonowania wybranych i znanych społeczności, współtworzących ruch Ewangeliczna Polska.

W ciągu roku szkolnego zapewniamy 5 weekendowych wyjazdów studyjnych. W każdej lokalizacji poznasz metody pracy w podstawowych obszarach działania lokalnego kościoła, obejmujących między innymi działalność misyjną, dbanie o rozwój duchowy oraz zaangażowanie społeczne. Dodatkowo, w ramach poszczególnych spotkań przyjrzymy się bliżej jednemu, konkretnemu obszarowi, który wyróżnia odwiedzany kościół.

Jeżeli masz pytania, chętnie na nie odpowiemy, napisz: filip@ewangeliczna.pl.

Bądź na bieżąco

Jeśli chcesz być na bieżąco z działaniami Ewangelicznej Polski, zapisz się na newsletter:

Wesprzyj

Wspieraj rozwój ewangelizacji w Polsce i bądź częścią tego projektu przekazując jednorazową lub comiesięczną darowiznę: