fbpx

Obszar rozwoju Kościoła w Polsce:

Rodzina

Witamy w obszarze Rodzina w ramach ruchu Ewangeliczna Polska.

Jako ewangeliczni chrześcijanie wiemy, jak ogromną rolę pełni zdrowa i silna rodzina. Jej znaczenie dla każdego człowieka jest nieocenione. Dlatego uruchamiamy obszar, którego celem jest działalność na rzecz zdrowia rodzinnego i mocnych więzi małżeńskich.

E-booki

Pierwszym krokiem w realizacji tego celu jest udostępnienie bardzo wartościowych e-booków pt. Jak zbudować szczęśliwe małżeństwo? – część 1 i 2.

Co znajdziesz w tych e-bookach? Oto tytuły artykułów:

  • Tożsamość w małżeństwie

  • Dopasowanie i znajomość małżonka

  • Komunikacja – klucz do (prawie) bezkonfliktowego małżeństwa

  • Praktyczne rozwiązania problemów w komunikacji

  • Świętość małżeństwa

  • Duchowość małżeństwa

  • Dlaczego rodzina jest tak ważna (z perspektywy społecznej)?

Webinary dla małżeństw

Zobacz nagrania z webinarów dla małżeństw, które odbyły się w lutym 2021.

Dlaczego ktoś mówi, że wszystko będzie dobrze, gdy wszystko się wali. Albo ma siłę by motywować wszystkich, gdy już nikt nie ma siły na działanie? Jesteśmy inni, to oczywiste. Ale jacy? Zapraszamy na warsztat z testu osobowości DISC dla par, który pomoże odkryć strefę komfortu twoją i twego partnera. Zrozumiesz dlaczego ciągniesz w swoją stronę. Odkryjesz jaki masz oryginalny kształt i odkryjesz jaki kształt ma wasz partner. DISC jest prostym, ale narzędziem pomocnym w rodzinie i pracy. Jest jak scyzoryk wielofunkcyjny, ma wiele zastosowań. Jest używany do rozwoju przywództwa, szkolenia z komunikacji, budowania zespołu, coachingu i zarządzania.

Katarzyna Michałowska – jest razem z mężem zaangażowana w służbie FamilyLife Polska, pracują z parami w oparciu o kurs „Sztuka pielęgnowania małżeństwa”.

Pobierz materiały potrzebne do przeprowadzenia testu DISC.

Obejrzyj nagrany webinar:

YouTube player

…czyli jak zapanować nad emocjami w konflikcie?

Wiele par doświadcza sytuacji, gdy zwykła różnica zdań lub niewinna rozmowa przeobraża się w solidny konflikt. Rozmowa wymyka się spod kontroli, pada wiele niemiłych i raniących słów. Problem często powtarza się, pomimo usilnych prób uniknięcia takiego scenariusza.

Niektórzy próbują radzić sobie z tym unikając rozmowy lub powrotu do trudnych tematów.

Takie działanie ma jednak wiele negatywnych konsekwencji, które w rezultacie osłabiają relację małżeńską, ponieważ nie da się unikać rozmów w nieskończoność.

A gdyby przyjrzeć się całemu schematowi Waszych rozmów i zidentyfikować ten moment, który doprowadza do pierwszego spięcia? Idąc dalej, gdyby zmienić Wasze wzajemne reakcje w taki sposób, aby nie nakręcać fali negatywnych emocji? Wreszcie, nauczyć się kontrolować rozmowy tak, aby nawet trudne tematy były możliwe do omówienia.

Takie zmiany są możliwe. Potrzebujecie nowego spojrzenia na powstawanie Waszych konfliktów i nowych narzędzi, żeby móc rozwiązywać je inaczej, niż dotychczas. Czasami zmiana drobnych elementów we wzajemnej komunikacji sprawia, że można uniknąć spięć i odkryć, że jest możliwa zupełnie inna jakość rozmów.

Jako psycholog i terapeuta małżeński pomogłam dziesiątkom par małżeńskich zrozumieć swoje wzorce komunikacji i nauczyć się inaczej reagować w sytuacjach konfliktowych.

Zapraszam na webinar. Jestem przekonana, że zawarta w nim wiedza pomoże Wam poprawić wzajemną komunikację i dzięki temu tworzyć lepszy związek.

Sylwia Hofman-Bałdyga – jestem psychologiem i terapeutą, pracuję w nurcie psychoterapii systemowej. Zajmuję się przede wszystkim terapią par i małżeństw. Bycie świadkiem pozytywnych zmian, nawet w bardzo trudnych relacjach, daje mi wiele radości i satysfakcji. Fascynuje mnie tematyka różnic osobowości w związku oraz zagadnienie skutecznej komunikacji. Od kilku lat prowadzę bloga UratujSwojZwiazek.pl, gdzie poruszam tematykę budowania dobrych relacji i ratowania związku w kryzysie.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą.

Obejrzyj nagrany webinar:

YouTube player

Jeżeli służba dla rodziny leży Ci na sercu, napisz: filip@ewangeliczna.pl.

Bądź na bieżąco

Jeśli chcesz być na bieżąco z działaniami Ewangelicznej Polski, zapisz się na newsletter:

Wesprzyj

Wspieraj rozwój ewangelizacji w Polsce i bądź częścią tego projektu przekazując jednorazową lub comiesięczną darowiznę: